ADD Kuşadası Şubesi Mahmut Esat Bozkurt Konferansı Düzenledi

ADD Kuşadası Şubesi Mahmut Esat Bozkurt Konferansı Düzenledi

Mahmut Esat Bozkurt'un 69. Ölüm Yıldönümünde, Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesince “Ateşten Adam Ya Da Bozkurt Etkinliği” Düzenlendi.21.12.2012 17:40

Atatürkçü Düşünceyi sistemleştiren, Hukuk devrimlerinin kuramcı ve uygulayıcısı, 1. Türkiye İktisat Kongresini düzenleyen İktisat Bakanı, Medeni yasanın yapımcısı Adalet Bakanı, Bozkurt- Lotüs Davasının başarılı avukatı, gazeteci yazar, üniversitede profesör ve Kuşadası Kuvayi Milliye Reisi Mahmut Esat Bozkurt, ölümünün 69. Yılında, Kuşadası Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi ve Ada-Çev’in yayın organı KUYETA’nın ortaklaşa olarak İbramaki Sanat Evinde düzenlediği, Konferans ve imza günü etkinliği gerçekleştirildi.21 Aralık 2012 Cuma günü saat 14.00’te başlayan etkinlik, eğitimci yazar Nail Topal’ın hazırladığı yansı gösterisiyle başladı.


Mahmut Esat Bozkurt’un fotoğrafları onun sevdiği İzmir Zeybeği müziği eşliğinde gösterildi. Mahmut Esat Bozkurt’u her yönüyle tanıtan, ancak Kuşadası Cephesindeki çalışmalarını ön plana taşıyan bir sunum yapan Nail Topal, Onun Yunanlılarla yaptığı savaşları, cepheye silah sağlama çalışmalarını, Kuşadası’nda Miting düzenlemesini ve kadınları da çalışmalara yönlendirmesini örneklerle anlattı. Konferans bir saati aşkın bir süre devam etti. Etkinliği yüz kişiye yakın bir kitle izledi.


Konferans sonunda, etkinliğe katılan Mahmut Esat Bozkurt’un kızı Sayın Gün Bozkurt Tekand duygularını ve babasıyla ilgili anılarını izleyicilerle paylaştı. Toplantı sonunda söz alan Türk Ocakları Kuşadası Şube Başkanı Dr, Ali Alkış Mahmut Esat Bozkurt’u gerçek anlamıyla Nail Topal’ın çalışma ve konferanslarından öğrendiklerini belirterek Nail Topal’a katkılarından dolayı teşekkür etti ve onu kutladığını söyledi.


Etkinlik sonunda, ADD Kuşadası Şube Başkanı Perihan Saralp ve Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Yusuf Emik Nail Topal’a teşekkür ederek çiçek sundular.Toplantıya Kuşadası Kaymakamı Sayın Mustafa Esen, Mahmut Esat Bozkurt’un kızı Gün Bozkurt Tekand, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan , Belediye Meclis üyesi Yusuf Emik, Ada-Çev başkanı Mustafa Dinçoğlu da katıldılar. Toplantı sonunda eğitimci yazar Nail Topal, Kaymakamımız Mustafa Ayhan ve Mahmut Esat Bozkurt’un kızı Gün Bozkurt ve diğer katılımcılar aile fotoğrafı çektirdiler.
Haber-Fotoğraflar: Turgay YARICI
 


Etiketler: ADD Kuşadası Şubesi Mahmut Esat Bozkurt Konferansı Düzenledi

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ
rnrnrn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.