2015'de Neler Oldu?

2015'de Neler Oldu?

Bir Rahat Edemedik…04.01.2016 08:35

Dijital medyanın nabzını tutan ITS Medya’nın bu yılki verilerine bakıldığında internet ortamında en fazla konuşulan; 250 bine yakın haber ile “terör” oldu. Ankara, Suruç ve Paris’teki katliamlar, Charlie Hedbo dergisine saldırı ve PKK eylemleri ile bu yıl terör daha fazla hissedildi ve maalesef yaşanan olaylarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ve Diyarbakır Barosu Tahir Elçi’nin teröre kurban gitmesi de Türkiye’yi ayaklandıran olaylar arasındaydı.

Her Yerde Siyaseti Konuştuk!

2015; iki ayrı genel seçimin yaşandığı ve siyasetin tüm çevrelerde hissedildiği bir yıl oldu. 1 Kasım seçimleri sonrası iktidarın tek başına gelmesi 55 bin civarı haber ile yılın en fazla konuşulan konusuydu.

Yine on binlerce haber ile okuduğumuz G20 Zirvesi, Rus uçağının düşürülmesi ile oluşan Türk-Rus gerginliği, Kemal Kılıçdaroğlu’na ayakkabı fırlatılması gerçekleştiği dönemde gündeme damga vurdu.

2015’te Veda Edenler…

ITS Medya haber sayıları vefat haberlerinin yılın gündeminde ilk 3’te yer aldığını gösteriyor. Kenan Evren, Süleyman Demirel, Yaşar Kemal, Müzeyyen Senar, Zeki Alasya, Levent Kırca, Kayahan, Erol Büyükburç, Sinan Şamil Sam ve Kral Abdullah ölüm haberleri ile çok kez anıldılar.

Bunlarla birlikte; Paralel yapı operasyonları ve Hac’da yaşananlar, mülteci dramları, doğal afetler gibi toplu ölümlere sebep olan facialar yılın ilk 5’ini oluşturdu.


Etiketler: 2015'de Neler Oldu?

Diğer Dünyadan haberleri

  • PAYLAŞ
rn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.