SŞT BAĞIMSIZ SANAT’tan KANLI NİGAR

SŞT BAĞIMSIZ SANAT’tan KANLI NİGAR

Söke Belediyesi 2017 Ramazan etkinlikleri kapsamında sahnelenen KANLI NİGAR büyük ilgi görüyor.21.06.2017 09:51

Sadık Şendil’in aynı adlı eserinden orta oyunu olarak Barış Demirkaya tarafından uyarlanan ramazan temaşası KANLI NİGAR, Söke Belediyesi Ramazan etkinlikleri iftar çadırı açık alan sahnesinde 5.gösterimini yaptı.

İnteraktif bir oyun olması,kostümleri, karakterleri ve  oyun içeriği ile büyük beğeni toplayan oyun ramazan ayının son haftasında 20-21-22 Haziran 20:45 de  3 gösteri daha yapacak.

Yönetmenliğini Barış Demirkaya’nın yaptığı oyunun,organizatörlüğünü Selami Taner üstlenirken,sahne amirliğini Polat Kaya,yönetmen yardımcılığını İsa Kır yaparken,Ebru Demirkaya,Polat Kaya,Hamdi Akgül,İsa Kır,Doğancan Ege,Gamze Şanlı,Görkem Çağlar ve Zeliha Ay oynuyor.

İçeriğinde Hacivat,Karagöz, Tuzsuz Deli Bekir,Mercan Ağa,Çelebi gibi orta oyunu karakterlerinin de yer aldığı oyunda, mahalleye yeni taşınan Kanlı Nigar ve kızlarının mahalle sakinleri ile yaşadığı trajı komik hikayesi işleniyor.

SŞT Bağımsız Sanat Başkanı Birşen Sümerkan, SŞT Bağımsız Sanat yönetmeni  Barış Demirkaya ve SŞT Bağımsız Sanat oyun organizatörü Selami Taner, oyuna gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtirken, kendilerine bu imkanı sağlayan Söke Belediyesine teşekkür ettiler.


Etiketler: SŞT BAĞIMSIZ SANAT’tan KANLI NİGAR

Diğer Aydın haberleri

  • PAYLAŞ
rn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.