Rıdvan Şükür, Aydın’daydı.

Rıdvan Şükür, Aydın’daydı.

Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, bir dizi görüşmeler yapmak ve Afrodisias antik kentinde fotoğraf çalışması yapmak için Aydın’daydı. 07.06.2017 12:51

Aydın’da Bir dizi görüşme gerçekleştiren Şükür, yoğun bir program sonrası Aydın İli'ne bağlı Karacasu ilçesinde bulunan ve adını aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite’den alan Aphrodisias kentinde fotoğraf çalışması yaptı.

  Ulaşımı biraz sıkıntılı olan antik kente gelen Şükür, Roma çağında aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodithe tapınması ile ünlenmiş Aphrodisias’ın M.S. 3. yüzyılın sonlarında Roma İmparatorluğunun Karia Eyaletinin başkenti olduğunu, ayrıca mimarlık ve heykeltıraş atölyesi ile döneminin önemli bir yaşam merkezi olduğunu belirtti. 

şükür,  M.Ö. 1. yüzyılda Roma İmparatoru Augustus’un Aphrodisias şehrini kişisel koruması altına aldığını söyledi,  ayrıca bugün ayakta kalan anıtların ve eserlerin birçoğunun ondan sonraki iki yüzyıl içinde yapıldı belirtti.

 Günümüze ulaşan anıt yapıları ile gezilmesi ve görülmesi gereken Türkiye’nin en önemli arkeolojik yerlerinden biri olduğunu ifade etti. Anadolu’yu gezen gezginlerin bu şehri görmezler ise en önemli parçalardan birisini görme yoksunu olarak yaşamlarına devam edeceklerini ifade söyledi.  


Etiketler: Rıdvan -Şükür -Aydın’daydı.

Diğer Aydın haberleri

  • PAYLAŞ
rn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.