GAZETECİ ARKADAŞLARIMIZIN BİR ÖZÜR ALACAĞI VAR

GAZETECİ ARKADAŞLARIMIZIN BİR ÖZÜR ALACAĞI VAR

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Belediye Meclisinde yaşanan olaylarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.04.09.2013 10:55
AGC Başkanı Suat DENİZ tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle denildi:

“Aydın Gazeteciler Cemiyeti olarak dün akşam Aydın Belediyesi`nde özel güvenlik görevlileri ile basın mensupları arasında yaşanan olay nedeniyle açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.


Dün akşam aylık olağan meclis toplantısını izlemek üzere Aydın Belediyesi`ne gelen basın mensupları, MHP İL Başkanı Fevzi Köse`nin basın açıklamasını her ne şekilde ve nerede olursa olsun  takip ettiği esnada, maalesef özel güvenlik görevlilerinin sert ve katı tutumuyla karşı karşıya kalmıştır.

Görevi sadece belediye meclisindeki gelişmeleri haber yapmak olan bazı gazeteci arkadaşlarımıza yapılan davranış, cemiyetimizce üzüntü ile karşılanmış ve kabul edilemez bir davranış olarak değerlendirilmiştir.

Haber yapmak, görüntü almak isteyen gazetecilere yapılan menfur davranış ulusal basına konu olmuş ve maalesef Aydın ilimiz bir kez daha kötü bir olayla kamuoyunda duyurulmuştur.

Özel güvenlik görevlisinin görevi adı üstünde güvenliği sağlamak iken, Belediye Meclisinde görevleri gereği halkın haber alma özgürlüğünü yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımıza görevleri dışında yapılan muamele hepimizi derinden üzmüştür.

Son dönemde görevlerini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımıza yapılan saldırılar ve sonrasındaki gelişmeler son derece endişe vericidir.

Manidar olarak değerlendirdiğimiz bu durumların bir daha yaşanmamasını diliyor, Olayla maruz kalan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, olayı bu boyuta taşıyanların gerekli uyarıyı alacağını olaya maruz kalan arkadaşlarımızın  bir `ÖZÜR` alacağı olduğunun bilinmesini isteriz.”
Etiketler: GAZETECİ ARKADAŞLARIMIZIN BİR ÖZÜR ALACAĞI VAR

Diğer Aydın haberleri

  • PAYLAŞ
rn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.