EFELER BELEDİYE TİYATROSU’NA ÖDÜL

EFELER BELEDİYE TİYATROSU’NA ÖDÜL

T.C. Efeler Belediye Tiyatrosu, ’17. Direklerarası Tiyatro Seyircileri(Ege) Ödülleri’ töreninde ilk oyunu ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ ile ilk ödülünü aldı.03.06.2017 09:40

17. Direklerarası Seyircileri Ödül Töreni, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ev sahipliğiyle gerçekleşti. Direklerarası Seyircilerinin oluşturduğu halk jürisi üyeleri, 2016-2017 Tiyatro Sezonunda EGE Bölgesinde sahneye koyulan oyunları seyrederek, değerlendirdi. Değerlendirmeye alınan oyunlar performans, tasarım ve yapımlar kategorilerinde ödüllendirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen ve özel ödüllerle toplam 15 dalda ödülün verildiği törende; T.C. Efeler Belediye Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ‘ Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ tiyatro oyununun yönetmeni Arkın Selek, aldığı ‘Yönetmen’ ödülü ile gururlandırdı.

T.C. Efeler Belediye Tiyatrosu Yönetmeni Arkın Selek ve oyuncular T.C. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı makamında ziyaret ederek, kendilerine olan güveni ve tam desteği nedeniyle Başkan Özakcan’a teşekkür etti.

Başkan Özakcan, T.C. Efeler Belediye Tiyatrosu’nda başarıya imza atan tüm sanatçıları kutlayarak, “Belediye olarak sanatın her alanında sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.' Sözü her alanda olduğu gibi kültür ve sanatta da rehberimiz olmuştur. Yeni kurulmuş olmasına rağmen ilk oyunla ilk ödülünü alan tiyatro ekibimizi kutluyor, bizlere yaşattıkları gurur nedeniyle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 


Etiketler: EFELER -BELEDİYE -TİYATROSU’NA -ÖDÜL

Diğer Aydın haberleri

  • PAYLAŞ
rn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.